logo

Potřebujete poslat email
ve stanovený čas?

Pokud plánujete použít naši službu jako důvěrníka, přečtěte si prosím následující rady:

  • Adresát: Měla by to být spolehlivá důvěrná osoba, která pravidelně kontroluje obsah své emailové schránky, a která je také schopná v případě potřeby na zprávu vhodně reagovat. V případě potřeby je možné odeslat zprávu na více adres.
  • Obsah zprávy přirozeně závisí na situaci. Zpráva by mohla obsahovat např.: s kým jste a kam šli, kontakt na tyto osoby, čas a místo schůzky, další vhodné informace. Čím více stop poskytnete, tím lépe čitelná bude Vaše cesta.
  • Čas odeslání zprávy: Nezapomeňte, že pokud se Vám nic nestane, nebudete chtít, aby se Vaši blízcí něco dozvěděli – doporučujeme (pokud jdete na párty s kamarády) dát si čas na vyspání se a detoxikaci organismu :) Zároveň pokud jdete s neznámým mužem na rande nebo podnikáte jinou nebezpečnou aktivitu, zvažte, jak dlouho bude trvat a podle toho přizpůsobte čas odeslání zprávy. Pokud plánujete schůzku na 3h, je bezpečnější naplánovat email tak, aby nealarmoval Vaše důvěrníky až týden poté. V takovém případě nemusí být Vaše zpráva již užitečná.
  • Doporučujeme též mrknout na sekci Pravidla, kde jsou základní body bezpečného pohybu na internetu.
Pro rodiče

Pro rodiče

Pokud se Váš potomek rozhodne službu využívat, nezazlívejte mu to, ale dopřejte mu prevenci v podobě vysvětlení nástrah spočívajících s pohybem na internetu. Tato služba NESMÍ být potomkem brána jako POJISTKA! Je pouze poslední kotvou - pokud se bohužel něco stane, tato služba může dopomoci k rychlejšímu informování policie pomocí blízkých Vašeho dítěte a zároveň informace poskytnuté ve zprávě mohou dopomoci k rychlejšímu pátrání po vašem dítěti. Služba je zároveň pomocníkem nervózních rodičů, kteří se např. stydí policii informovat s neúplnými údaji o pohybu potomka. Nezapomeňte, že čím dříve je policie informována, tím je vyšší šance nalezení dítěte!